fbpx
Podcast Biznes Od Początku
Paweł Leżoch

Paweł Leżoch

O czym jest ten podcast i kilka słów o mnie

.

Biznes Od Początku.

Cześć! Ja nazywam się Paweł Leżoch a to jest pierwszy odcinek podcastu Biznes Od Początku i cały ten odcinek będzie takim wprowadzeniem. Będę w nim mówił o czym jest ten podcast, dla kogo jest ten podcast i dlaczego w ogóle ten podcast robię. Powiem też kilka słów o sobie kim jestem, czym się zajmuję.

.

Pobierz ten odcinek

Z wykształcenia jestem muzykiem i informatykiem. Może są to trochę mało powiązane ze sobą dziedziny ale tak to właśnie wygląda. Przez 12 lat chodziłem do szkoły muzycznej, uczyłem się gry na trąbce, ale gram też na kilku innych instrumentach, m.in. na klawiszach, na gitarze i nawet coś tam próbuję śpiewać. W każdym bądź razie gram w zespole muzycznym i jest to jedno z moich źródeł dochodu. Można powiedzieć że zarabiam na swojej pasji. Oprócz tego że gram w zespole mam też swoją firmę. W ramach tej firmy tworzy kursy online zarówno dla siebie jak i dla innych, nagrywam podcast ale też na przykład nagrywamy filmy dla innych firm czy tworzymy strony internetowe i kampanie reklamowe. Moją firmę znajdziesz pod adresem pacomedia.pl. Równolegle do szkoły muzycznej uczyłem się jako informatyk najpierw w technikum a później ukończyłem studia na politechnice.

O czym jest ten podcast

W ankietach przeprowadzonych w szkołach albo na uczelniach większość osób deklaruje, że myśli o własnym biznesie. Na ten biznes już później decyduje się tylko niewielka garstka, a z powodzeniem biznes prowadzi o wiele mniejsza grupa osób.
W tym podcaście chcę pomóc młodym osobom wystartować, w ogóle zacząć od tego jak znaleźć pomysł na biznes, następnie jak ten biznes stworzyć i rozwinąć tak żeby ten biznes generował fajne zyski, żeby można było powiedzmy żyć na własnych zasadach, na własnych warunkach i być po prostu na swoim.
Ten podcast jest właśnie dla osób które szukają pomysłu na biznes, albo nie wiedzą jak wystartować, a może już prowadzą małą firmę tylko po prostu chciałaby tą firmę jakoś rozwinąć.

Oprócz tego, że w tym podcaście będę się dzielił swoim jakimś doświadczeniem z początkami przedsiębiorczości to będę też rozmawiał z przedsiębiorcami. Będę ich wypytywał o to jak oni zaczynali i co zrobili, że odnieśli sukces. Zapytam ich między innymi o to jak znaleźli pomysł na biznes i dlaczego wybrali, że robią to co robią. Dlaczego zajęli się tym a nie czymś innym, czy na przykład było to związane z ich pasją? A może z dużymi zarobkami w danej dziedzinie? Może dlatego że ten biznes był skalowalny i dlatego na to się zdecydowali? Może chcieli na przykład pracować z domu i ten biznes to umożliwia?

Jak zdobyć pierwszego klienta?

Kolejna ważna kwestia: w jaki sposób znaleźli swojego pierwszego klienta? Żaden biznes bez klientów praktycznie nie ma racji bytu, więc właśnie: jak zdobywać klientów? Jak znaleźć pierwszego klienta i później jak tych klientów kolejnych zdobywać? Co zrobić jeżeli jesteśmy nowi w danej branży na danym rynku nikt nas nie zna?
Później w zależności od tego Kto będzie moim gościem jeżeli na przykład będzie osoba która zajmuje się nagrywaniem filmów to porozmawiamy właśnie o filmach: jak firmy mogą nam pomóc w rozwoju biznesu jak takie filmy sobie możemy nagrywać, co dają w ogóle filmy? Będę wypytywał o takie już bardziej branżowe kwestie.

Myślę, że wnioski i będziecie już mogli sami sobie wyciągnąć z początków innych przedsiębiorców i może usłyszycie tutaj bardzo dużo konkretnych wskazówek, które pomogą Wam rozpocząć i rozwinąć biznes.
Tyle tytułem wstępu. Ten podcast planuję nagrywać co tydzień, zobaczymy czy uda się to dowieźć. Dziękuję Ci za poświęcony czas no i do usłyszenia.