fbpx
Co robić w życiu i jak znaleźć pasję- Radosław Budnicki
Paweł Leżoch

Paweł Leżoch

Radek Budnicki- Co robić w życiu? Jak znaleźć pasję? [BOP36]

.

“Nie wiem co robić w życiu.”

Z takim problemem ludzie najczęściej zgłaszali się do Radka Budnickiego. Pracując na etacie jako dyrektor w korporacji on też szukał innego pomysłu na życie. M.in. został certyfikowanym coachem, nagrywa dwa podcasty: Lepiej teraz i Po ludzku o pieniądzach, jest też mentorem w dziedzinie podcastów i stoicyzmu. Porozmawiam z nim o tym, jak znaleźć pomysł na siebie, co robić w życiu, czym się zająć, jak znaleźć swoją pasję.

.

 

Pobierz ten odcinek

Co robić w życiu?

To pytanie pojawiało się najczęściej, gdy Radek zajmował się jeszcze coachingiem. W jaki sposób on znalazł swój pomysł na życie? Długo go szukał. Jeżeli czujesz, że nie podoba Ci się Twoja praca, nie odnajdujesz szczęścia w tym co robisz, to nie rzucaj tego od razu. Zacznij szukać alternatywy po godzinach. Poświęć czas na poszukiwanie nowych możliwości, poznawanie nowych ludzi, chodzenie na szkolenia, czytanie książek, robienie notatek, planów. Radek dokładnie tak zrobił. Wstawał dużo wcześniej przed pracą, rano siadał w kawiarni z notatnikiem i rozpisywał plan na swoje życie. Zaczął chodzić na darmowe eventy, spotkania. To tam trafił na podcasty i 10 dni później opubliował swój podcast. 

Gdybyś miał wszystkie pieniądze świata…

…to co byś robił? Jak długo wytrzymałbyś nad basenem w luksusowym hotelu? Czym chciałbyś się zajmować? Co chciałbyś robić? Jak wyglądałoby Twoje życie? To jedno z ćwiczeń, które pomaga znaleźć odpowiedź na pytanie: co robić w życiu.

Czy pieniądze dają szczęście?

Są na ten temat badania naukowe, które dowiodły, że do pewnego pułapu wzrost zarobków ma wpływ na wzrost poczucia szczęścia. Po przekroczeniu tego pułapu skutek może być wręcz odwrotny- więcej zarabiamy a jesteśmy mniej szczęśliwi. 

Pieniądze mogą pomóc w szczęśliwym życiu, ale nie są warunkiem koniecznym. Jest wiele osób biednych, a bardzo szczęśliwych, oraz wiele nieszczęśliwych bogaczy. Szczęście można odnaleźć w prostych rzeczach: w bliskości, rodzinie, zdrowiu, pięknie, sztuce, wdzięczności.  

Austriacki psychoterapeuta: Viktor Frankl przeżył Auschwitz. Po wojnie wyemigrował do USA i pracował z milionerami, ludźmi którzy mieli bardzo dużo pieniędzy, piękne żony, rodziny, firmy, ale wszyscy byli nieszczęśliwi. Dlaczego? Większość tych ludzi nie miała celu. To brak celu, sensu, misji powodował ich problemy. 

Coaching- na czym polega?

Prawdziwy coach nie ocenia. Słucha. Można być coachem miliardera, nie będąc miliarderem, bo coach zada mu takie pytanie, którego on nigdy by sobie nie zadał.  Zadaniem coacha nie jest doradzanie. To klient zna wszystkie odpowiedzi. Coach musi go tylko naprowadzić, żeby sam je wydobył. Coach pracuje na przyszłości i na celach. Problemami z przeszłości zajmuje się psychoterapeuta. 

Jak znaleźć pasję?

Kliknij poniższe zdjęcie i posłuchaj rozmowy z Michałem Kosel o tym jak znaleźć pasję i na niej zarabiać.

[/et_pb_text][et_pb_image src=”https://pawellezoch.pl/wp-content/uploads/2018/09/O-czym-jest-ten-podcast-5-2.png” url=”https://pawellezoch.pl/jak-znalezc-pasje/” url_new_window=”on” _builder_version=”3.0.106″][/et_pb_image][et_pb_text _builder_version=”3.0.106″]

Stoicyzm

Radek pasjonuje się stoicyzmem. Jest takie ćwiczenie, które możemy ze stoicyzmu zaczerpnąć i wdrożyć do swojego życia. Wieczorna medytacja i podsumowanie dnia. Przeanalizuj co się wydarzyło, co zrobiliśmy w ciągu dnia, co nam się udało, co mogliśmy zrobić lepiej i co zrobić jutro, co poprawić.