fbpx
Jak sprzedawać na Amazon - książki i ebooki, Amazon Kindle, Tomasz Micherda Od kelnera do milionera
Paweł Leżoch

Paweł Leżoch

Jak sprzedawać na Amazon własne produkty cyfrowe- Od kelnera do milionera [BOP56]

.

Jak sprzedawać na Amazon?

Największy marketplace na świecie oferuje wiele możliwości zarabiania. Jedną z nich jest sprzedaż ebooków na Amazon Kindle oraz drukowanych książek na żądanie. O tym jak tworzyć własne produkty cyfrowe i sprzedawać je na Amazonie porozmawiam z Tomaszem Micherdą, znanym z kanału Od kelnera do milionera.

.

Jak sprzedawać na Amazon- pobierz odcinek w formacie MP3

Tomasz Micherda- Od Kelnera do Milionera

Zaczynał od pracy w gastronomii. Obecnie tworzy biznes online oparty na kilku gałęziach: sprzedaje własne produkty na Amazonie (książki i ebooki), oraz własne kursy online poprzez swojego bloga i kanał na Youtube. Tomasza możecie też posłuchać w formie podcastu.

Jak wydać własną książkę (produkt cyfrowy) na Amazonie

Tomasz ma już ok. 600 własnych produktów na Amazonie, wydanych po angielsku. Napisanie ich samodzielnie byłoby bardzo trudne. Tomasz zleca napisanie takiego ebooka/ artykułu- głównie są to poradniki, zawierają kilkadziesiąt stron. Wykonuje lub zleca okładkę i w ten sposób te produkty powstają. 

Pomysł na taką działalność znalazł na Youtubie. Sprzedaż na Amazonie wtedy nie była bardzo popularna, więc uznał że to ciekawa nisza. 

Pierwszą książkę napisał samodzielnie po polsku, następnie zlecił jej tłumaczenie na angielski. “Kraków party guide” nie sprzedawała się zbyt dobrze. Dopiero kolejne produkty były coraz lepsze i osiągały przyzwoite wyniki sprzedażowe.

Gdzie zlecić napisanie książki na Amazon

Jest sporo portali ze zleceniami dla freelancerów. Nie musisz szukać osoby, która napisze Ci książkę, ale możesz zlecić napisanie np. 30-stron artykułu na jakiś temat. Taki artykuł można wydać w formie poradnika. Przykładowe portale: upwork.com, writearticlesforme.com .

Ile kosztuje wydanie ebooka na Amazona

Najlepiej zlecić napisanie artykułu po angielsku. Wydanie prostego ebooka, zawierającego ok. 30 stron kosztuje 200-300$. Te ceny mogą być niższe lub wyższe, w zależności od jakości. Amazon posiada recenzje użytkowników, więc stworzenie produktu taniej może skutkować niską jakością- co przełoży się na kiepskie recenzje.

Ile można zarobić na Amazonie- sprzedając własne produkty

Jak to w biznesie- możesz nie zarobić nic. Niektóre produkty będą się sprzedawały, inne okażą się klapą, a jeszcze inne mogą okazać się bestsellerami. Tomasz po ok. 1,5 roku miał już na koncie kilkaset produktów. Sprzedawał ok. 1500 produktów na miesiąc, przy prowizjach rzędu kilku złotych na produkcie. W dodatku jest to dochód pasywny, bo nie wymaga on ingerencji. 

Z tego odcinka dowiesz się:

  • Jak sprzedawać na Amazonie
  • Jak wydać swoją pierwszą książkę
  • Jak dobrać odpowiedni tytuł i jak promować swoje produkty
  • Ile kosztuje wydanie książki oraz ebooka pod Amazon
  • Ile można na tym zarobić
  • Czy sprzedaż na Amazonie może być dochodem pasywnym
  • Zarabianie na blogu i kanale na Youtube od kuchni

Linki:

Blog Od Kelnera Do Milionera: https://odkelneradomilionera.pl

Kanał na Youtube: https://www.youtube.com/user/sirpsycho17/featured