Jak stworzyć aplikację SaaS
Co to jest SaaS? Są to aplikacje/ serwisy internetowe, w których płacimy miesięczny abonament i mamy dostęp do narzędzia. Michał Lidzbarski tworzy dwie aplikacje w takim modelu: WebToLearn- do sprzedaży i zarządzania kursami online oraz AsystentRentiera.pl- do wyszukiwania okazji na rynku nieruchomości i zarządzania nimi. Jak stworzyć aplikację SaaS i jak zarabiać na kursach online? Posłuchaj!
Interesują Cię pomysły na biznes?
Podaj maila, a wyślę Ci listę z najciekawszymi pomysłami na biznes, które nie wymagają inwestycji.
Dziękuję!
Dołączyłeś do naszej listy! Potwierdź adres email żeby pobrać.
Jak stworzyć aplikacę SaaS
Pierwsza podpowiedź od Michała: nie rób tego samodzielnie. Zatrudnij programistę, zatrudnij osobę, która będzie zajmowała się supportem, inna osoba powinna zająć się sprzedażą i marketingiem. Nie jesteś w stanie zrobić wszystkiego samodzielnie. Dobrym pomysłem jest też podzielenie się udziałami z programistą, oddać mu 20-30% za to, że on będzie ten projekt rozwijał. To ile zarobi zależy później od tego jak rozwinie ten serwis.
Jak powstała pierwsza aplikacja SaaS- Web To Learn
Michał chciał stworzyć panel dla kursantów na swoje potrzeby. Jednak zapotrzebowanie na takie rozwiązanie było znacznie większe na rynku, inni zaczęli go podpytywać o to rozwiązanie, bo też czegoś takiego potrzebowali. Zaczęli ten serwis rozwijać i otwarli go dla innych.
Ile kosztuje stworzenie aplikacji SaaS
Kiedyś było to mniej, jednak teraz koszt stworzenia podstawowej wersji serwisu może wynosić około 20 tysięcy złotych.
Jak zdobyć klientów dla aplikacji SaaS
Zajmij się raczej sprzedażą niż marketingiem. Jeżeli wiesz, że jest zapotrzebowanie na aplikację czy serwis, który chcesz stworzyć, to zdecydowanie taniej będzie pokazać swoje rozwiązanie np. na grupach tematycznych, niż próbować dotrzeć do nich za pomocą płatnej reklamy.
Następna świetna rada: znajdź partnera w danej branży. Możesz wygenerować dla niego kod rabatowy albo dać mu prowizję za polecanie.
Jak sprzedawać kursy online
Pierwsza kwestia to cena. Jeżeli chcesz sprzedawać do “zimnego ruchu”- osób, które Cię nie znają, nie masz zbudowanej społeczności, to nie sprzedawaj kursów za 1000zł. Zacznij od niższych kwot.
Zbyt niskie kwoty to też błąd. Produkty za 7zł teoretycznie pokrywają część reklam, jednak baza mailingowa zdobyta w ten sposób jest często niskiej jakości. Z takich klientów nie będzie zbyt wiele w przyszłości. Lepiej zaproponować np. 17zł.
Filmy w kursach online
Jeżeli chcesz sprzedawać kursy online musisz zacząć nagrywać filmiki. Większość osób nigdy nie ruszy z własnym kursem bo boją się nagrywać film, wystąpić przed kamerą. Musisz to zmienić i zacząć nagrywać.
Jak znaleźć pomysł na kurs online
Możesz przejrzeć tematykę na Udemy.com. Tematyka jest najróżniejsza. Jeżeli chcesz zarabiać sensowne pieniądze na kursach online musisz się w czymś specjalizować. Nie sprzedasz kursów dotyczących inwestowania w nieruchomości jeżeli nigdy nie inwestowałeś w żadną nieruchomość. Jeżeli kupiłeś jedno mieszkanie też nie będziesz zbyt autentyczny.
Jak promować kursy online
Buduj swoją rozpoznawalność w różnych kanałach. Twórz grupy, buduj społeczność. Wykorzystaj media społecznościowe- rób tam dużo działań organicznych, możesz też wykorzystać płatną reklamę. Jeżeli chcesz wykorzystać reklamę to spróbuj reklam w różnych kanałach. Michał ostatnio stworzył reklamę na Youtube, która świetnie zadziałała- także próbuj różnych mediów.