fbpx
Tworzenie stron internetowych- Dawid Kotrys
Paweł Leżoch

Paweł Leżoch

Dawid Kotrys- Jak tworzyć strony internetowe na zlecenie [BOP29]

.

Dawid Kotrys swoje biznesowe przygody rozpoczynał od sprzedaży bezpośredniej. Później, biorąc udział w evencie NAC 2013 poznał Marka. Jak się później okazało nawiązali współpracę i Dawid zajął się u niego marketingiem. Od przypadkowego poznania jednej osoby zaczął się jego biznes. Po kilku latach jego agencja ewoluowała w firmę, która tworzy strony internetowe dla innych. W podcaście opowie, jak tworzyć strony internetowe na zlecenie, jak zdobywał klientów oraz co zrobić żeby nie konkurować ceną.

Odbierz Case Study:

Jak zarobiłem 4662 zł w pierwsze 30 dni pracując po godzinach

Case Study- Jak zarobiłem 4662 zł w 30 dni

Case Study to pakiet 2 obszernych nagrań w formie wideo.

Wyjaśniam w nim krok po kroku co zrobiłem, że w pierwszym miesiącu pracy po godzinach zarobiłem na tworzeniu stron internetowych 4662 zł.

Pokażę Ci uniwersalne metody na dotarcie do klientów, oraz jakie techniki psychologiczne możesz wykorzystać, żeby pracować za wyższe stawki niż konkurencja. Bez lania wody- tylko konkretne wskazówki.

Z Case Study dowiesz się:

Wartość: 199 zł

Promocyjna cena: 67 zł

4.8/5

Gwarancja satysfakcji – jeżeli szkolenie nie spełni Twoich oczekiwań zwracam 100% ceny

Pobierz odcinek jako MP3

Pierwsze przygody biznesowe

Zaczęło się od sprzedaży bezpośredniej. Mimo dużej determinacji Dawid nie osiągnął tam zawrotnych wyników, jednak uważa to za świetną szkołę. Firmy działające w modelu MLM świetnie budują społeczność związaną z daną firmą. Oferują też gotowe produkty, szkolenia, modele sprzedaży, wiele innych udogodnień, dzięki czemu może być to ciekawy sposób na naukę biznesu, na pierwszy kontakt z przedsiębiorczością. 

Jak zdobywać klientów na usługi

Pierwszego klienta Dawid poznał na NAC w 2013 roku. Wiedział, że jeżeli chce zarabiać na usługach marketingowych to musi najpierw się tego nauczyć, najpierw dać coś od siebie, dopiero później móc rządać zapłaty. Zaczynał od organizowania i promowania webinarów. Chodził jeszcze do technikum, mieszkał z rodzicami- nie zależało mu na pieniądzach. W zamian za swoją pracę otrzymywał wstępy na różne szkolenia i konferencje, na których poznawał nowych ludzi i zdobywał wiedzę. Gdy już zobaczył, że jego umiejętności są na odpowiednim poziomie to zaproponował odpowiednie wynagrodzenie miesięczne (wtedy i tak bardzo niskie).  

Znajdź kogoś z branży w której chcesz działać i zaproponuj mu swoją pomoc, w zamian za jakieś zasoby, które druga strona posiada (np. wstępy na szkolenia).

Właśnie na tych szkoleniach, w których Dawid mógł uczestniczyć w zamian za swoją pracę, poznał kolejnych klientów. Jego kolejny klient zaproponował mu zorganizowanie całej akcji marketingowej, które miało wypromować wydarzenie stacjonarne.

Od promowania eventów do tworzenia stron internetowych

Na początku Dawid działał sam. Przy jednym projekcie potrzebna była strona internetowa, więc szukając informacji na ten temat Dawid stwierdził, że nie jest to takie trudne i zrobi to sam. Wykonał pierwszą stronę na WordPressie. Okazało się to dla niego wygodniejsze, bo równoległe prowadzenie kilku kampanii reklamowych wymagało od niego ciągłej uwagi, ciągłej pracy, monitorowania, optymalizowania, a tworzenie stron internetowych nie wymagało stałego zaangażowania. W ten sposób się przebranżowił.

Jak zdobywać klientów na strony internetowe

Najlepszym sposobem na pozyskiwanie klientów są polecenia. Podobnie było u Dawida. Zawsze mocno stawia na relacje- spotykając się z kimś ważne jest dla niego, żeby wywrzeć na drugiej stronie jaknajlepsze wrażenie, ale zrobić to naturalnie, od serca. Dzięki temu nawet jeżeli te osoby nie potrzebowały usług Dawida, to gdy ktoś z ich znajomych potrzebował strony internetowej, to ta osoba polecała właśnie jego. Nie musiał się reklamować. 

Cała historia biznesu Dawida zaczyna się od pozornie przypadkowego spotkania na jednym z eventów. To wtedy poznał Marka, który po czasie stał się jego pierwszym klientem. To dzięki pracy dla Marka jeździł na szkolenia, na których poznawał kolejne osoby.

Czym jest Innovasis Hotels

Celem tego projektu jest stworzenie sieci hoteli w ciekawych i pięknych miejscach świata, m.in. na Hawajach, San Francisco, Puerto Rico. W swoim modelu biznesowym będą miały kryptowaluty. Dawid zajmuje się tam marketingiem, zarządzaniem stroną internetową i innymi technicznymi zagadnieniami. W związku z tym projektem Dawid spędził 2 miesiące na Hawajach, gdzie budowali kontakty z rządem i ludnością lokalną, szukali odpowiedniego miejsca na wybudowanie hotelu. Niezwykle ciekawy projekt, w którym Dawid też uczestniczy.

Czy każda firma powinna mieć swoją stronę internetową

Strona internetowa buduje wiarygodność. Może to być wizytówka ale też miejsce, na które możesz odesłać swoich klientów po więcej informacji. Każdy biznes i każda osoba publiczna powinna mieć swoje miejsce w internecie, nawet jeżeli nie wykorzystuje strony w celach stricte sprzedażowych.

Ile kosztuje strona internetowa

Najprostsze strony w formie one page, albo landing page zaczynają się od 1500-2000zł. Jeżeli potrzebny jest np. prosty sklep internetowy z modułem płatności to cena zaczyna się od 3500zł. W zależności od potrzeby projekty są rozbudowywane, w związku z czym cena też odpowiednio się zwiększa.

Z tego odcinka dowiesz się:

  • Jak zdobyć pierwszego klienta
  • Jak zdobywać klientów w biznesie usługowym
  • Jak tworzyć strony internetowe na wordpressie dla klientów
  • Zarabianie na tworzeniu stron internetowych
  • Ile kosztuje strona internetowa
  • Dlaczego Dawid nie musi konkurwać ceną
  • Jak wygląda proces obsługi klienta i tworzenia strony internetowej