fbpx
Jak wypromować firmę na Facebooku i Instagramie- Tomasz Więch Podcast
Paweł Leżoch

Paweł Leżoch

Jak wypromować firmę na Facebooku i Instagramie

Tomasz Więch prowadzi agencję Kaman Social Media. W dzisiejszym odcinku podcastu Biznes Od Początku rozmawiamy jak wypromować małą firmę na Facebooku i Instagramie, nie inwestując w to dużych pieniędzy. Posłuchaj!

.

Jak wypromować firmę na Facebooku?

Mamy tam dwie główne możliwości- konto prywatne i fanpage. Pierwsza rzecz, na którą warto zwrócić uwagę to dodanie informacji o tym, czym się zajmujesz do swojego profilu. Na Facebooku ta zakładka nazywa się Prezentacja- wpisz tam o sobie krótkie zdanie czym się dokładnie zajmujesz, w czym możesz pomóc innym. Możesz tam też podać swój numer telefonu, żeby umożliwić jak najszybszy kontakt. 

Kolejna rzecz jaką możesz szybko zrobić to stworzenie zdjęcia w tle, na którym zamieścisz tekst. Odpowiednio przygotowana grafika też ma w prosty sposób komunikować czym się zajmujesz, w czym pomagasz innym.

Jak pozyskać klientów na Facebooku- odpowiednio skonfigurowany profil.

Jak zwiększyć zasięgi na Facebooku

Nie skupiaj się na tym aż tak. Na początku zadbaj o to, żeby Twój fanpage dobrze wyglądał. Dodaj tam ładne zdjęcia przedstawiające Ciebie lub Twój produkt, w jasny sposób komunikuj czym się zajmujesz.

Jak często pisać na fanpage na Facebooku

Tutaj też znacznie ważniejsze jest to, żeby pisać wartościowe posty dla Twoich odbiorców. Lepiej rzadziej, ale z sensem. Poświęć czas, żeby takie treści przygotować.

Jak promować swoją firmę na Facebooku

Dobrym pomysłem jest stworzenie przemyślanej strategii reklamowej- utworzenie odpowiednich materiałów reklamowych i publikowanie ich według określonej sekwencji. Możesz taką usługę zlecić Tomaszowi, ale też warto przeszkolić się z tego zakresu żeby rozumieć jak manager reklam działa i jakie daje możliwości.

Przydatne linki:

Strona agencji Kaman Social Media

Profil Tomasza na Facebooku

Fanpage Biznes Od Początku

Te odcinki mogą Cię zainteresować:

Polecane:

Jeżeli potrzebujesz stronę internetową to możesz ją zlecić zewnętrznej firmie, lub zrobić samodzielnie. Jak zrobić stronę www samemu – tego dowiesz się w tym artykule. Przeczytaj

Chcesz założyć własną firmę? Szukasz pomysłu na biznes? Znajdziesz tutaj 54 gotowe pomysły na własną działalność. Jeden z nich przetestowałem i w pierwsze 30 dni po godzinach zarobiłem ponad 4600 zł.  Zobacz

Tworzenie stron internetowych na Wordpressie jest bardzo proste – każdy może się tego nauczyć. Czego musisz się dowiedzieć żeby móc na tym zarabiać? Wejdź i zobacz. Możesz też odebrać Case Study, w którym pokażę Ci jak ja zarobiłem na tym 4662 zł w pierwsze 30 dni. Zobacz