fbpx
Jak zarobić na kanale Youtube- Historia powstania kanału Przygody Przedsiębiorców, którą opowiada prowadzący, czyli Adrian Gorzycki
Paweł Leżoch

Paweł Leżoch

Jak zarabiać na kanale Youtube- Przygody Przedsiębiorców [BOP67]

.

Jak przejść od hobbystycznego tworzenia kanału do biznesu? Jak zarabiać na kanale Youtube-  jak pozyskać partnerów, wymyślić ofertę oraz jak swój kanał rozwijać? Gościem odcinka jest Adrian Gorzycki- prowadzący kanał Przygody Przedsiębiorców. 

Jak zarabiać na kanale Youtube- Pobierz MP3

Historia powstania kanału Przygody Przedsiębiorców

Adrian Gorzycki zawsze lubił kontakt z innymi przedsiębiorcami. Zazdrościł też trochę ludziom, którzy postawili na projekty internetowe, a on wtedy współtworzył biznes lokalny- Calisthenics Academy. Odszedł z tego projektu i wszedł w środowisko internetowe, rozpoczynając razem ze wspólnikiem (Bartosz Kolanek) tworzenie kanału Przygody Przedsiębiorców. 

Jak zarabiać na kanale Youtube- początki

Gdy Przygody Przedsiębiorców powstały to nie była to zaplanowana strategia na zarabianie. Tworzyli to z pasji, a pomysły na zarabianie i partnerzy przyszli z czasem. 

Chcieli poznawać nowych przedsiębiorców, bo kontakty są niezwykle przydatne. Nie zakładali takich projektów jakie robią obecnie, przyszło to trochę siłą rozpędu. Samo robienie tego było wystarczająco atrakcyjne i ten entuzjazm doprowadził do tego, że można było rozpocząć działalność komercyjną wokół tego. Dystrybucja wiedzy i narzędzi dla biznesu- tego ciągle się trzymają.

Jak zarabiać na kanale Youtube- Partnerzy kanału

Pierwszą formą zarabiania na kanale, którą wdrożyli było pozyskanie partnerów kanału. Logo każdego z partnerów pojawia się w intro odcinka. Partnerzy też dzielą się wiedzą, sugerują gości odcinków, lub udostępniają inne zasoby. 

Przygody Przedsiębiorców otrzymują za taką współpracę pieniądze, ale dzięki dobrze dopasowanej grupie docelowej mogą się pochwalić wymiernymi korzyściami, które wygenerowali dla swoich partnerów.  

Jak pozyskać partnerów kanału Youtube

Autorzy bloga i kanału podróżniczego “Busem Przez Świat” w podcaście “Więcej Niż Oszczędzanie Pieniędzy”- który prowadzi Michał Szafrański- zdradzili, że żeby pozyskać partnerów na wyprawę do Australii wysłali spersonalizowane oferty do 5 tysięcy firm. Pozyskali 10 partnerów. Jak to wyglądało w przypadku Przygód Przedsiębiorców? Jak oni pozyskali partnerów dla kanału?

Wyszło to bardziej mimowolnie, z niektórymi z partnerów znali się już nieco wcześniej, z niektórymi poznali się na różnego rodzaju konferencjach. Czasami wyszło to przy okazji zwykłej rozmowy, że może nawiązaliby partnerstwo? 

Każdy z partnerów szukał ekspozycji wśród grupy docelowej jaką jest biznes, Adrian i Bartosz przedstawili swoje warunki, partnerzy się zgodzili i w ten sposób te współprace zostały nawiązane. 

Własne produkty i usługi

Kolejnym krokiem w komercjalizacji swojej działalności będzie oferta własnych usług: będą otwierali przedsiębiorcom kanały na Youtube, które będą dla nich nagrywać w ich studio w Bydgoszczy. Zajmą się wszystkimi kwestiami technicznymi. 

W planach są także inne produkty, jednak o nich dowiemy się dopiero z czasem.

Jak rozwinąć kanał na Youtube

Początkowo trzymali się założenia, żeby nie ograniczać długości odcinka. Z analizy oglądalności ich materiałów wyszło im jednak, że najdłużej użytkownicy oglądają filmy, które trwają ok. 40-50 minut. 

Nie opieraj się na swoim widzimisię czy na widzimisię innych osób, a kieruj się analityką, która na Youtube jest łatwo dostępna i bardzo rozbudowana.

Warto też odpalić podcast, jeżeli Twoją treść możesz w łatwy sposób wyciąć i wypuścić w formie audio. W ten sposób możesz dotrzeć do kolejnych odbiorców.

Linki:

Kanał Przygody Przedsiębiorców:

https://www.youtube.com/channel/UCjHJwETvfm2y9vPIyJpVgZA?pbjreload=10

Podcast Więcej Niż Oszczędzanie Pieniędzy- Michał Szafrański

https://jakoszczedzacpieniadze.pl/jak-zarabiac-na-podrozach-karol-lewandowski

Biznes Od Początku na Facebooku:

https://www.facebook.com/biznesodpoczatku/