fbpx

Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym?

Gościem dzisiejszego odcinka jest Beata Pawłusiewicz, z którą rozmawiamy o wynajmie krótkoterminowym mieszkań. Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym i dlaczego akurat taka forma zarabiania, skoro wymaga to zdecydowanie więcej pracy i zaangażowania? Już wyjaśniam.

Wynajmując mieszkania w tradycyjny sposób możemy zarobić 6-10%, jednak jest to raczej bliżej dolnej granicy. Na konkretnym przykładzie: Beata wynajmowała kawalerkę w Krakowie za 1800 zł. Gdy zmieniła model i zaczęła ją wynajmować krótkoterminowo to przychody z takiego najmu wynosiły ok. 3- 3,5 tysiąca złotych miesięcznie, a w najlepszych miesiącach nawet ponad 5 tysięcy. Posłuchaj!

Jak zarabiać na wynajmie krótkoterminowym- pobierz MP3

W jakim mieście możemy zarabiać na wynajmie krótkoterminowym?

Nie muszą to być tylko duże miasta, albo miejscowości turystyczne. Trzeba przeanalizować daną lokalizację i zastanowić się nad jej atutami. Być może w danym mieście jest sporo osób, które przyjeżdżają zza granicy i odwiedzają swoje rodziny i znajomych? Być może oni są świetnymi klientami? A może sporo osób przyjeżdża służbowo?

Jak znaleźć mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy

Kiedyś Beata brała wszystko- jak leci. Obecnie dużo większą wagę przykłada do mieszkań, które wybiera pod wynajem krótkoterminowy. Mieszkanie musi być ładne, w dobrej okolicy, otoczenie mieszkania też jest istotne. Trzeba też zwrócić uwagę na takie czynniki jak wygląd klatki schodowej, wygląd elewacji, czy piętro, na którym mieszkanie się znajduje. Im niżej, tym lepiej, chociaż w dobrych lokalizacjach nawet wysokie piętra bez windy nie są przeszkodą. 

Jak zarabiać na nieruchomościach

Temat inwestowania w nieruchomości przewinął się już kilka razy w podcaście Biznes Od Początku. Tradycyjnym podnajmem mieszkań zajmuje się m.in. Maciej Skop i Michał Kleis, z którymi rozmawiałem w 73 odcinku.

W 66 odcinku rozmawiałem z Martą Baczewską- Golik, gdzie poruszyliśmy różne modele inwestowania w nieruchomości, głównie skupiając się na tym jak zrobić flipa.

Inwestowanie w nieruchomości w Albanii

Inwestowanie w nieruchomości w Albanii to kolejna gałąź w której działa Beata Pawłusiewicz. Rozmawiamy o tym dlaczego warto zainwestować w nieruchomości w Albanii, ile kosztują mieszkania w Albanii, oraz jak taką transakcję przeprowadzić. 

Przydatne linki:

Strona internetowa Beaty Pawłusiewicz- https://pawlusiewicz.pl