fbpx
Jak zrobić kampanię sprzedażową Bartek Popiel Liczy się wynik
Paweł Leżoch

Paweł Leżoch

Jak zrobić kampanię sprzedażową i zarobić pół miliona- Bartek Popiel

.

Bartek Popiel to bloger, który na 2 edycjach swojego kursu “Liczy się strategia” wygenerował pół miliona złotych przychodu. Pomagał też w kampaniach sprzedażowych innym, m.in. Kamili Rowińskiej. Jak zrobić kampanię sprzedażową? Posłuchaj!

.

Pobierz ten odcinek

Od czego zacząć kampanię sprzedażową

Można sprzedawać własne produkty bez posiadania społeczności, jednak bardzo mało się na tym zarabia. Najlepiej rozpocząć od budowania własnej społeczności i to ich zapytać jakie są ich problemy, czego oni potrzebują i pod to stworzyć produkt.

Ludzie kupują od tych których znają i lubią, więc jest to kolejna zaleta posiadania zgromadzonej już społeczności wokół siebie.

Jak zrobić kampanię sprzedażową

Przygotowanie kampanii to praca na kilka miesięcy. Bartek zaczyna od ankiety dla swojej społeczności z czym sobie nie radzą i jak mogą im pomóc. Później jest okres przygotowania kursu i kampanii, planowania wszystkiego. Kolejny etap to monitorowanie, czy wszystko jest publikowane w odpowiednie dni, czy wszystko dobrze idzie. Następnie jest okienko sprzedażowe, które może mieć różną długość (4-14 dni).

Jakie elementy powinny się pojawić w kampanii sprzedażowej

  • Zapowiedzi

Nawet ankieta w pewien sposób zapowiada że coś się będzie działo. Warto wspominać swojej społeczności i zapowiadać wcześniej, że odbędzie się kampania.

  • Faza prekampanii

W tym okresie są aktywni w social mediach, wypuszczają serię bezpłatnych materiałów (artykuły, filmy). Takie zajawki, które już dotykają głównego tematu. W tych materiałach także pojawiają się zapowiedzi.

  • Kampania

Okienko sprzedażowe. W tym czasie klienci mogą kupować. Jest ograniczona czasowo, długość kampanii może być różna, zazwyczaj trwa ona między 4-14 dni. W tym okresie musi być dobra, mocna oferta, musi być dobrze napisana.

  • Opieka posprzedażowa

To też trzeba zaplanować, ponieważ kursanci przerabiając materiały mają sporo pytań, więc w tym okresie musimy im pomóc, przy okazji możemy ulepszyć nasz kurs.

Przydatne linki:

Case study z kampanii kursu “Liczy się strategia”https://liczysiewynik.pl/280540zl-jak-zrobic-kampanie-kursu-online/

Fanpage podcastu Biznes Od Początku: https://www.facebook.com/biznesodpoczatku/