Jak zrobić kampanię sprzedażową i zarobić pół miliona- Bartek Popiel

Bartek Popiel to bloger, który na 2 edycjach swojego kursu “Liczy się strategia” wygenerował pół miliona złotych przychodu. Pomagał też w kampaniach sprzedażowych innym, m.in. Kamili Rowińskiej. Jak zrobić kampanię sprzedażową? Posłuchaj!

 

Pobierz ten odcinek

 

Od czego zacząć kampanię sprzedażową

Można sprzedawać własne produkty bez posiadania społeczności, jednak bardzo mało się na tym zarabia. Najlepiej rozpocząć od budowania własnej społeczności i to ich zapytać jakie są ich problemy, czego oni potrzebują i pod to stworzyć produkt.

Ludzie kupują od tych których znają i lubią, więc jest to kolejna zaleta posiadania zgromadzonej już społeczności wokół siebie.

Jak zrobić kampanię sprzedażową

Przygotowanie kampanii to praca na kilka miesięcy. Bartek zaczyna od ankiety dla swojej społeczności z czym sobie nie radzą i jak mogą im pomóc. Później jest okres przygotowania kursu i kampanii, planowania wszystkiego. Kolejny etap to monitorowanie, czy wszystko jest publikowane w odpowiednie dni, czy wszystko dobrze idzie. Następnie jest okienko sprzedażowe, które może mieć różną długość (4-14 dni).

Jakie elementy powinny się pojawić w kampanii sprzedażowej

  • Zapowiedzi

Nawet ankieta w pewien sposób zapowiada że coś się będzie działo. Warto wspominać swojej społeczności i zapowiadać wcześniej, że odbędzie się kampania.

  • Faza prekampanii

W tym okresie są aktywni w social mediach, wypuszczają serię bezpłatnych materiałów (artykuły, filmy). Takie zajawki, które już dotykają głównego tematu. W tych materiałach także pojawiają się zapowiedzi.

  • Kampania

Okienko sprzedażowe. W tym czasie klienci mogą kupować. Jest ograniczona czasowo, długość kampanii może być różna, zazwyczaj trwa ona między 4-14 dni. W tym okresie musi być dobra, mocna oferta, musi być dobrze napisana.

  • Opieka posprzedażowa

To też trzeba zaplanować, ponieważ kursanci przerabiając materiały mają sporo pytań, więc w tym okresie musimy im pomóc, przy okazji możemy ulepszyć nasz kurs.

 

Przydatne linki:

Case study z kampanii kursu “Liczy się strategia”https://liczysiewynik.pl/280540zl-jak-zrobic-kampanie-kursu-online/

Fanpage podcastu Biznes Od Początku: https://www.facebook.com/biznesodpoczatku/