fbpx
Z czego żyją Miniomki- podróże i nieruchomości, flipy, guesthouse na Teneryfie
Paweł Leżoch

Paweł Leżoch

Miniomki- Podróże, nieruchomości, własny pensjonat na Teneryfie [BOP39]

.

Miniomki- czyli Weronika i Damian postanowili stworzyć swój scenariusz życia. Akcja tego scenariusza rozgrywa się we wszystkich krajach na świecie. Zbliżają się już do 25% (47 odwiedzonych krajów). Oprócz licznych podróży zarabiają na nieruchomościach w Polsce, oraz prowadzą guesthouse na Teneryfie. Na czym zarabiają Miniomki? Jak wygląda ich życie? Zapraszam do rozmowy o podróżach i nieruchomościach.

.

Pobierz ten odcinek

Miniomki- blog podróżniczy

Są znani w internecie ze swoich podróży. Ich pierwsze wyjazdy były to zwykłe wakacje all inclusive z biura podróży, które nie były dla nich niczym specjalnym. Dopiero na trzecim wyjeździe zaiskrzyło. Wyszli poza hotel, zagłębili się w lokalnej kulturze i życiu prawdziwym życiu lokalnych mieszkańców. W ten sposób zakochali się w podróżach. 

Nie chcieli żyć tak jak wszyscy. Stworzyli swój scenariusz życia. Blog Miniomków miał być udokumentowaniem tego- żeby nie zapomnieć o swoich przygodach.

Miniomki- na czym zarabiają

Czym zajmują się Miniomki, że mogą sobie pozwolić na taki tryb życia? W podróży spędzają bardzo dużo czasu. Miniomki zawodowo zarabiają na nieruchomościach. Kupują stare budynki, mieszkania, remontują je i sprzedają dalej. Nieruchomości które kupują bardzo często są obarczone wadami prawnymi- są zadłużone, mają kilku właścicieli, lub jeszcze inne problemy. Oni te problemy rozwiązują.

Przyjeżdżają do Polski na 2-3 miesiące, kupują budynek, remontują i przygotowują do sprzedaży. Lokali jest np. 6. Następnie któryś z partnerów ich firmy sprzedaje te mieszkania, a oni mają 3 miesiące wolne, w czasie których mogą podróżować, aż wszystkie z 6 lokali zostaną sprzedane.

Pierwszy biznes Miniomków

Weronika poszła na studia prawnicze. Była bardzo nieszczęśliwa. Zastanawiała się dlaczego to robi, skoro nie chce pracować w tym zawodzie. Rzuciła studia, a Damian postanowił w 4. klasie rzucić technikum. Zaczęli od własnego sklepu internetowego z damskim obuwiem. Trochę na oślep, ale już wtedy szukali swojej drogi. Nie odpowiadało im życie w schemacie.

Ich biznes zaczął się bardzo fajnie kręcić, pojawiali się w magazynach modowych. Jednak nadszedł taki moment w którym nie wiedzieli co dalej. Mieli po 19 lat. Mieli bardzo wysoką sprzedaż, ale też bardzo duże koszty. Nie radzili sobie z tym, nie wiedzieli jak tym pokierować. Postanowili ten sklep sprzedać, a za zarobione pieniądze wyruszyli w podróż. 

Jednocześnie ze sklepem pojawiały się sporadyczne inwestycje w nieruchomości. Po powrocie z eurotripa przeprowadzili się do Poznania i żyli na dwa miasta. W Poznaniu zajęli się podnajmem, żeby mieć z czego żyć. Weronika miała studia zaoczne, więc cały tydzień mogli poświęcać się pracy. Po roku czasu Damian bardzo chciał opuścić kraj i otworzyć biznes w obcym miejscu. Jednak Weronika dalej studiowała (na swoich 3. studiach). Nie trzeba jej było długo przekonywać. Sprzedali wszystkie zimowe ciuchy, iluzioniści z Poznania nauczyli Damiana sztuki magicznej,  Weronika kupiła Polaroida i wyjechali na gorącą wyspę. Ich pierwsze kroki na Teneryfie to właśnie pokazy iluzji i oferowanie ludziom zdjęć zrobionych Polaroidem. 

Najciekawsze kraje na świecie

Weronika bardzo miło wspomina Tajlandię, a na Damianie największe wrażenie zrobiła Australia. Bardzo trudno wybrać najlepsze kraje, bo wszystko zależy od tego nie gdzie jedziesz, ale jak podróżujesz. Jeżeli masz możliwość zagłębić się w lokalną kulturę i prawdziwe życie to takie wrażenia są bezcenne. Każda kultura i każdy kraj ma coś wspaniałego.

Jak tanio podróżować

Nie skupiają się, żeby podróżować jak najtaniej. Lubią doświadczać. Jednak jest kilka sposobów, żeby zaoszczędzić w podróży:

  • Tanie loty
  • Podróżowanie w większej grupie- dzielenie kosztów
  • Programy afiliacyjne, punkty lojalnościowe

Zobacz zapowiedź naszej rozmowy:

Jak zarabiać na nieruchomościach

Miniomki zarabiają i zarabiali na kilka sposobów:

  • Podnajem- w tym modelu tworzą swój guesthouse na Teneryfie- wynajmują cały budynek, a następnie podnajmują pojedyncze apartamenty turystom.
  • Flipy- zakup, remont i sprzedaż z zyskiem.
  • Rozwiązywanie problemów prawnych- mieszkania zadłużone, licytacje komornicze, problemy ze sprawą spadkową.

Jak wyszukiwać nieruchomości pod inwestycje

Portale ogłoszeniowe nie są dobrym miejscem na znalezienie okazji. To już jest przebrana działka. Jeżeli chcesz kupić okazyjnie nieruchomość musisz mieć wypracowaną sieć kontaktów- dobrze działającą pocztę pantoflową. Osoby, które mają problem prawny ze swoją nieruchomością bardzo często nie zgłaszali się do agencji pośrednictwa nieruchomości czy wystawiali ogłoszenie, ale pytali swoich sąsiadów czy znają kogoś, kto mógłby im pomóc albo kto chciałby kupić mieszkanie.