fbpx

Podcast Biznes Od Początku

Wierzę, że przedsiębiorcy zmieniają świat na lepsze. Tworzą wartość dla innych, ułatwiają życie wprowadzając nowe produkty i usługi, czy zapewniają byt innym poprzez tworzenie miejsc pracy. Często podejmują duże ryzyko żeby rozwijać swoją firmę. Jest to specyficzna grupa ludzi myśląca w inny sposób. Zamiast narzekać i szukać winnych szukają rozwiązań.

Uwielbiam przedsiębiorców. Dlatego nagrywam podcast Biznes Od Początku.

W podcaście Biznes Od Początku rozmawiam z przedsiębiorcami żeby dać Ci wiedzę, którą możesz zastosować u siebie. Znajdziesz też dużo pomysłów na własną działalność, oraz zobaczysz jaką drogę trzeba przejść, żeby dany biznes otworzyć i rozwinąć.

Informatyka i marketing

Z wykształcenia jestem muzykiem i informatykiem. 12 lat chodziłem do szkoły muzycznej, jednocześnie kończąc technikum i studia jako informatyk. 

Zawsze fascynował mnie biznes, więc jako początkujący student wymyśliłem sobie “startup”. Stworzyłem serwis MyTengo, w którym użytkownicy mogli między sobą wynajmować przedmioty z których korzystali sporadycznie. Pracowałem nad nim kilka miesięcy. Jaki był efekt? Nikt nie chciał z tego korzystać.

To był moment przełomowy.

Zrozumiałem jak ważny jest marketing. Nawet genialne pomysły bez umiejętności marketingowych i sprzedażowych są nic nie warte. Dlatego od tamtego czasu zacząłem obsesyjnie uczyć się marketingu, przerabiając kursy, biorąc udział w konferencjach i co najważniejsze- testując zdobywaną wiedzę w praktyce.

Muzyka i usługi

Od technikum działam w usługach- gram w zespole weselnym. Rejony Opola to jedyny taki region w Polsce, gdzie wesela odbywają się nie tylko w weekendy, ale w każdy dzień tygodnia, dlatego jesteśmy w stanie utrzymywać się tylko z tego. Jednak nie byłbym sobą, gdybym nie robił czegoś więcej.

Początkowo rozwijałem drugi biznes usługowy- tworzyłem strony internetowe, strony sprzedażowe, wdrażałem platformy dla kursów online czy sklepy internetowe. Szybko pojawił się problem: jednoczesne robienie dwóch biznesów usługowych jest bardzo trudne i dochodzi się do ściany- nie można tego dalej skalować. Do tego jeszcze sezonowość branży weselnej- od kwietnia do końca października jest tam sajgon, a zimą jest luz. Jeżeli chcesz rozwijać jakikolwiek nowy biznes, to wymaga on Twojej uwagi i pracy przez cały rok, a nie tylko jesienią i zimą. Jak to rozwiązałem?

Biznes online i własne produkty cyfrowe

Pierwszy kurs online wypuściłem już na studiach. Był o tworzeniu stron internetowych w języku HTML. Postanowiłem pójść w stronę biznesu online, a dokładniej sprzedaży własnych produktów cyfrowych- kursów online, ebooków itp. Dlaczego? 

  • Tworzeniem takich produktów mogę zająć się w dowolnym momencie roku. Mogę to też robić po godzinach- daje mi to dużą elastyczność.
  • Jest to biznes niskokosztowy- koszty stałe są bardzo niskie, koszty stworzenia produktu też są niewielkie.
  • Mogę to robić z dowolnego miejsca na świecie. Bardzo lubię podróże, więc to też był czynnik decydujący o wyborze tej branży.
  • Dzięki narzędziom internetowym mogę bardzo dużo rzeczy zautomatyzować i wiele rzeczy dzieje się bez mojego udziału i bez zatrudniania wielu osób. 
  • Bardzo duży potencjał- w Polsce rynek kursów online i produktów cyfrowych wciąż jest na początkowym etapie rozwoju.

Współpracuję też indywidualnie z niektórymi klientami przy wprowadzaniu ich produktów cyfrowych.

Napisz do mnie

Jeżeli chcesz, żebym pomógł Ci wprowadzić Twój produkt cyfrowy na rynek- napisz do mnie. Zajmuję się m.in. tworzeniem stron lądowania, konfiguracją systemów do email marketingu, montażem filmów dla kursów online, tworzeniem stron sprzedażowych czy platform dla kursów online. 

Najszybszy kontakt ze mną: pawel.lezoch@gmail.com