Cześć! Ja nazywam się
Paweł Leżoch.

Prowadzę program Biznes Od Początku, w którym rozmawiam z przedsiębiorcami o tym jak zacząć i jak rozwinąć swój biznes. Chcesz wiedzieć więcej o mnie? Zapraszam do lektury.

Paweł Leżoch- kim jest i czym się zajmuje

Moja historia

Z wykształcenia jestem muzykiem i informatykiem. 12 lat chodziłem do szkoły muzycznej, jednocześnie kończąc technikum i studia jako informatyk. 

Zawsze fascynował mnie biznes i przedsiębiorcy, więc jako początkujący student wymyśliłem sobie “startup”. Stworzyłem serwis MyTengo, w którym użytkownicy mogli między sobą wynajmować przedmioty z których korzystali sporadycznie. Pracowałem nad nim kilka miesięcy. Jaki był efekt? Prawie nikt nie chciał z tego korzystać. 

To był moment przełomowy.

Zrozumiałem jak ważny jest marketing. Nawet genialne pomysły bez umiejętności marketingowych i sprzedażowych są nic nie warte. Dlatego od tamtego czasu zacząłem uczyć się marketingu czytając książki, przerabiając kursy, biorąc udział w konferencjach i co najważniejsze- testując zdobywaną wiedzę w praktyce.

Od 2010 roku tworzę strony internetowe, sklepy czy platformy internetowe (strofi.pl).

Od 2013 roku zawodowo gram w zespole muzycznym (Fanpage na FB).

Od 2016 roku tworzę kursy online, w których wzięło udział ponad 450 osób (znts.pl). 

Od 2018 roku nagrywam podcast Biznes Od Początku, który ma ponad 200 tys. odsłuchań.

Od 2021 roku prowadzę program Biznes Od Początku na Youtube.

Prywatnie – jestem mężem, ojcem, introwertykiem na odwyku, jeżdżę na motorze i uwielbiam podróżować. Wolę słuchać niż mówić. Wolę pracować “w ukryciu” niż publicznie się z tym pokazywać w internecie, więc od 2018 roku “poszerzam swoją strefę komfortu”.

Największa część mojej aktywności to zespół muzyczny – gramy głównie na weselach. Jestem z rejonów Opola, to jedyny taki rejon w Polsce gdzie wesela odbywają się nie tylko w weekendy, ale w każdy dzień tygodnia. Gdy trwa sezon weselny (kwiecień – listopad) to zdecydowaną większość czasu spędzam na weselach.

Zespół muzyczny to biznes sezonowy – przez 7 miesięcy gramy bardzo dużo, ale przez 5 miesięcy gramy tylko w weekendy (np. w karnawale), albo nie gramy wcale (w adwencie i w poście). Granie w zespole sprawia mi przyjemność, nie czuję że pracuję.

Lubię robić nowe rzeczy i pracować kreatywnie. Pewnie stąd wzięło się u mnie tworzenie stron internetowych, kursów online, nagrywanie podcastu czy filmów. 

Od stycznia 2021 prowadzę program Biznes Od Początku na Youtube. Dajemy widzom wartościową wiedzę, a przedsiębiorcom umożliwiamy wypromowanie swojej firmy, dotarcie do nowych klientów czy partnerów. Wszyscy na tym wygrywają.  Jeżeli chcesz z nami współpracować – napisz do mnie i sprawdzimy, czy możemy sobie wzajemnie pomóc.

Paweł Leżoch Muzyka

Kontakt

pawel.lezoch@gmail.com