fbpx
Iwona Gruszka- Strategia biznesu
Paweł Leżoch

Paweł Leżoch

Jak stworzyć strategię biznesu – Iwona Gruszka Podcast

Dzisiaj w podcaście gościem jest Iwona Gruszka- strateg biznesu online. Iwona ukończyła studia oraz pracowała w Polsce i w Stanach Zjednoczonych, tworzyła startupy technologiczne, obecnie prowadzi biznes online. Opowiada czym jest strategia biznesu, co może nam dać i jak ją samodzielnie ułożyć. Rozmawiamy też o tym, jak stworzyć startup i jakich błędów unikać. Pokazuje, co zrobiła, że w 2,5 miesiąca od rozpoczęcia biznesu osiągnęła 5-cyfrowe przychody.

 

Pobierz ten odcinek

Iwona Gruszka ukończyła studia w Polsce, następnie wyjechała na stypendium do USA. Tam też pracowała jako project menager w biznesie farmaceutycznym. Sporo podróżowała, jednak w czasie podróży zauważyła, że praca na etacie ją ogranicza. Postanowiła założyć własny biznes.

Iwona jest strategiem biznesu online. Z tego odcinka dowiesz się czym jest strategia biznesu, jak ułożyć strategię biznesu i co ona daje. 

Iwona tworzyła też startupy technologiczne. Opowiada jak stworzyć startup- jak ten proces przebiegał w jej przypadku. Mówi jakie błędy popełniła, których Ty możesz uniknąć.

Pokazuje też konkretne metody jak zrobić startup bez pieniędzy. Metoda ta nazywa się Lean Startup, opisana dokładniej w książce Eric Ries- Metoda Lean Startup. Mówi ona, żeby stworzyć najniższym kosztem produkt o minimalnej funkcjonalności i dać go użytkownikom do testowania. Na podstawie uwag i informacji od użytkowników możemy stworzyć dużo lepszy produkt, dopasowany do potrzeb klientów.

Gdy zaczynała własny biznes online w 2,5 miesiąca od startu wygenerowała 5-cyfrowe przychody. Ujawnia co robiła przez te 2,5 miesiąca, więc każdy może te działania powtórzyć. Jak widać przyniosły świetne rezultaty.

Czego dowiesz się z tego odcinka:

  • Co to jest strategia biznesu?
  • Jak stworzyć strategię biznesu?
  • Co ona daje?
  • Jak zrobić startup?
  • Jakich błędów uniknąć?
  • Jak stworzyć startup bez pieniędzy?
  • Co to jest metoda Lean Startup?
  • Jak wdrożyć metodę Lean Startup w biznesie?
  • Jak sprawdzić pomysł na biznes bez inwestowania w tworzenie produktu?
  • Jak w 2,5 miesiąca od startu biznesu osiągnąć 5-cyfrowe przychody?

Polecane:

Jeżeli potrzebujesz stronę internetową to możesz ją zlecić zewnętrznej firmie, lub zrobić samodzielnie. Jak zrobić stronę www samemu – tego dowiesz się w tym artykule. Przeczytaj

Chcesz założyć własną firmę? Szukasz pomysłu na biznes? Znajdziesz tutaj 54 gotowe pomysły na własną działalność. Jeden z nich przetestowałem i w pierwsze 30 dni po godzinach zarobiłem ponad 4600 zł.  Zobacz

Tworzenie stron internetowych na Wordpressie jest bardzo proste – każdy może się tego nauczyć. Czego musisz się dowiedzieć żeby móc na tym zarabiać? Wejdź i zobacz. Możesz też odebrać Case Study, w którym pokażę Ci jak ja zarobiłem na tym 4662 zł w pierwsze 30 dni. Zobacz